יום ה', יז’ בסיון תשע”ט
מעגל השנה היהודי
    האתר הראשי  |  דף הבית  
סרט חדש של סטיבן שפילברג - המוקרן במוזיאון השואה באושוויץ. 15 דקות
תגובות: -1  צפיות: -1
סרטים ליום הזכרון לשואה ולגבורה וליום השואה הבינלאומי
לקראת ימי הזיכרון לשואה, תוכלו למצוא כאן רשימת סרטים ישראלים ואחרים, הן עלילתיים והן תיעודיים/דוקומנטריים (יש המון!) וכן סדרות טלוויזיה וסרטים עלילתיים קצרים, העוסקים כולם בנושאים סביב השואה: ניצולי שואה, דור שני לשואה, זיכרון השואה בישראל ובמדינות אחרות, היחס לניצולי השואה בישראל ועוד.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
3 שיעורים ליום השואה- סיפורים אישיים של ניצולים וגיבורים בשואה- אנגלית
פעילות בנושא גבורה בשואה- חנה סנש, חיים רומקובסקיומרגדכי אנילביץ'. "בר מצווה בשואה", וסיפור על הילדים התאומים. שלושת השיעורים באדיבות רחלי קומר- עזיז.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
סרט של הנשיונל ג'אוגרפיק על השואה- באנגלית
תגובות: -1  צפיות: -1
פרויקט "זיכרון בסלון"- עכשיו גם אצלכם בקהילה/ קמפוס/ תנועה...
פרויקט "זיכרון בסלון" -Memories@Home, התחיל בישראל, מכמה צעירים שהרגישו צורך ורצון להתחבר ליום השואה, ולא רק דרך הצפירה או צפייה בטקס בטלוויזיה- אלא בחוויה אישית של מפגש עם ניצולים ושיח משותף על נושא זיכרון השואה. קראו את הפרטים על הפרויקט המדהים הזה, שתפס בצורה מדהימה בישראל- וחשבו כיצד לארגן פעילות דומה בשליחות!
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
סרט ליום השואה- רוזנצוויג נולד לרקוד- עברית/ אנגלית/ ספרדית/ וצרפתית
אביגדור הוא רקדן סטפס. בשנת 1939 כשרון הריקוד הציל את חייו.היום הוא בן 88 ומתגורר בבית אבות. כשאביגדור רוקד על רצפת הפרקט בחדרו הוא מחייך עד שנשימתו הופכת קשה. כשרגליו מתעייפות, הוא מנסה בשארית כוחותיו להספיק עוד צעד אחד או שניים.בשבילו הריקוד הוא לא עיסוק או תחביב, אלא כלי הישרדות.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
הרצאה של TED- מדוע בחר הניו יורק טיימס להסתיר את העובדות על השואה המתרחשת באירופה?
הרצאה מדהיהמ של אנה בלך, יהודייה אמריקנית, שחקרה את הנושא של כתבות שהוסתרו ע"י מערכת העיתון ניו יורק טיימס בארה"ב, ובהם מידע אודות השואה באירופה באותם ימים. הגילוי המדהים הוא כי במערכת העיתון דאז, ישבו בעיקר יהודים! מה היה האינטרס או הסיבה להסתרה זו ומה הניתוח שלה לגבי העובדה שאלו יהודים שדאגו להכחיש את השואה בימים של מלחמת העולם השנייה?!
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
פרויקט גלויות ליום השואה- מצגת
באדיבות יעל אינגל. שימוש באמנות מודרנית ובעיצוב ככלים להנצחת השואה ולחינוך בנושא השואה. גלויות מעוצבות העוסקות בנושאים שונים הקשורים לשואה - רעב, אובדן הזהות או מחיקת הזהות ע"י הנאצים, אובדן המשפחה והבדידות, תאטרון מוזיקה ואמנות בזמן השואה ועוד. ניתן להדפיס את הגלויות לתלות ולהשתמש בהן כתערוכה או כפעילות לבני נוער ומבוגרים.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
"פרויקט לכל איש יש שם" 2015
פרויקט "לכל איש יש שם" מתקיים בכל העולם, בזכות אנשים שלוקחים על עצמם לארגן אירועים של קריאת שמות נספים בשואה. בקבצים שצורפו להלן, תמצאו רשימת שמות של נספים, השיר "לכל איש יש שם" בתרגום לאנגלית, מכתב מאת נשיא מדינת ישראל ואסופת טקסטים באנגלית- אשר יכולים לשמש אתכם לטקסי יום השואה.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
חלונות לזיכרון- לימוד בנושא ילדים בזמן השואה באמצעות האומנות
תכנית "חלונות לזיכרון" היא תכנית לימודים מתוקשבת באמנות, שפותחה כדי להקנות לתלמידים כלים להתמודדות עם סוגיות שימור הזיכרון של השואה והנחלתו לדורות הצעירים, הדור השלישי והרביעי לשואה.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
רעיון לשיעור ופרויקט בנושא השואה בבית הספר
פעילות מיוחדת שנעשית באולפנת הראל בנהריה ובביה"ס התאום בניו-ג'רזי בנושא לימוד השואה, במסגרת פרויקט השותפות של הסוכנות היהודית. אתם מוזמנים לקבל השראה מהרעיונות וכן לנסות ולפתח תוכנית דומה בבית הספר בקהילה שלכם!
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
פעולות כלליות בנושא מעגל השנה
שנת שמיטה
שבת
חגי תשרי
ראש השנה
יום כיפור
סוכות
יום הזיכרון לרצח רבין
חג הסיגד
כ"ט בנובמבר
חנוכה
עשרה בטבת- יום הקדיש הכללי
ט"ו בשבט
יום מרטין לותר קינג
יום השואה הבינלאומי
יום המשפחה
יום זיכרון לאילן רמון
יום האהבה - וולנטיין
יום המעשים הטובים
פורים
פסח
יום הזיכרון לשואה ולגבורה
אשכול יום הזיכרון, עצמאות ויום ירושלים
ל"ג בעומר
שבועות
ט' באב
ט"ו באב
חדשות
ארכיון